Вегани се опитват да убедят пловдивчани да престанат да консумират месо и всякакви животински продукти, прожектирайки кадри на тормоз и насилие от ферми и кланици. Това се случва на два монитора на площад "Централен" в рамките на организирания от Българския вегански съюз протест. На кадрите се виждат натъпкани едно до друго прасета и още живи пиленца, които потеглят към мелачката.
На площада до веганите тече и контрапротест. Първа на него се яви жена, наметната със животинска кожа. Дамата попита : " А за Коледа диня ли да заколим?"
След това се появиха няколко младежи, демонстративно дъвчещи бургери и шишчета. Те предложиха на веганите да се подкрепят с по един бургер, но срещнаха ледено мълчание.
Противниците на насилието над животните продължиха да разясняват на минувачите, че малките петленца се смилат живи още на първия ден от излюпването им, а всъщност пиленцата са същества, които могат да броят до десет.