Отборът на Монако победи Гингам с 3:2 в мач от 36-я кръг на френската Лига 1. Победата изведе Монако на второто място с 62 точки, на три от третия Лион, който обаче е с мач по-малко. Успехът означава и трети мач без поражение за Монако в Лига 1. Тимът на Гингам пък е 14-и във временното класиране във френския шампионат с 43 точки, а съставът вече трети двубой остава без победа. Домакините дръпнаха 17-ата минута с попадение на котдивоареца Ласина Траоре. Монако удвои преднината си в края на първото полувреме. В 40-ата минута точен бе мароканецът Набил Дирар. След почивката пак Дирар бе близо до попадение в 73-ата минута. Малко по-късно двата тима са размениха по един гол в рамките на две минути. Гостите от Гингам намалиха на 1:2 в 75-ата минута чрез Мевлют Ердинч, а в 76-ата Бернардо Силва получи от Фабиньо и не сгреши за 3:1 за Монако. Последният гол в двубоя бе дело на Бенжамин Ангуа, който вкара в 81-ата минута за Гингам, за да оформи крайното 3:2 за Монако. В останалите срещи от 36-я кръг: Троа – Бордо 2:4 Лориен – Лил 0:1 Каен – Бастия 0:0 Реймс – Монпелие 2:3 Коментирай