2 млн. лева ще инвестира през тази година ВиК за подобряване на водната инфраструктура в Пловдив. За следващите 15 години са предвидени инвестиции със същата цел в размер общо на 47 млн. лв. Това обяви в ТЕМАТА на Дарик главният инженер на ВиК Пловдив Антон Гълъбов.
Средствата са за промяна на водопроводите, за решаване на проблема за липсата на вода по високите етажи в града и за методи, свързани с подобряване на общите водомери. За очаквания старт на т.н. Воден цикъл в Пловдив, инж. Гълъбов съобщи, че след изпълнение на всички процедури, той ще се случи до средата на 2017 година.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ