Виляреал постигна важен успех с 2:1 при гостуването на Ейбар от 31-ия кръг на Примера дивисион. По този начин „жълтата подводница“ се утвърди на четвъртото място във временното класиране и се приближи още повече до класиране за плейофите в Шампионската лига. Ейбар започна силно мача и можеше да поведе още във 2-та минута, когато Борха Бастон стреля, но не успя да намери очертанията на вратата. Седем минути по-късно домакините направиха нов непростим пропуск, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Виляреал Инуи пропусна да изпрати топката във вратата на Ареола. Ейбар логично поведе в резултата в 23-та минута, когато Андер Капа се възползва от груба грешка в защитата на Виляреал и не пропусна да реализира във вратата на Ареола. Виляреал успя да изравни резултата в 35-та минута след невероятен пас на Денис Суарес топката попадна в Роберто Солдадо, който излезе сам срещу Риесго и стреля, но вратарят успя да спаси. След това обаче на втора греда Адриан Марин не пропусна да вкара за 1:1. Виляреал можеше да направи пълен обрат още в 41-та минута, когато Денис Суарес взаимодейства с Пина, който стреля, но неточно в аут. Виляреал започна силно второто полувреме и в 49-та минута Денис Суарес комбинира с Адриан, но той стреля много неточно в аут. Виляреал успя да вкара втори гол в 51-та минута, когато Денис Суарес подаде към Адриан Марин, който стреля, но ударът му бе блокиран от Дани Гарсия, след което топката попадна в Роберто Солдадо, който вкара. Адриан Марин направи нов невероятен пропуск в 58-та минута, когато излезе сам срещу Риесго, но вратарят спаси. Минута по-късно Роберто Солдадо преодоля Пантич и излезе сам срещу Риесго, но вратарят на Ейбар отново спаси. Домакините имаха претенции за дузпа в 73-та минута, когато след центриране на Кеко топката срещна ръката на Пина, но съдията подмина ситуацията. Виляреал е четвърти с 57 точки, а Ейбар е девети с 38 точки. Коментирай