Само допреди няколко дни в града нямаше едно цъфнало дърво. Това вече не е така - голите пловдивски тепета лека-полека се покриват със зеленина и с цветовете на пролетта.

На много от тях пловдивчани връзват мартениците си. В района на Бунарджика ниши, издълбани в сиенита, са запълнени с пръст и са станали импровизирани цветарници със зюмбюли. Градът се прощава окончателно с досадната дълга зима. /Марица.бг