Бензиностанция в пловдивския квартал "Изгрев" продава дизел менте. Преди дни заредих оттам 50 литра и след около 20 километра колата ми угасна. Оказа се, че горивото е запушило дюзите. За това се оплака пред "Марица" бивш международен шофьор, пожелал анонимност. За доказателство мъжът показва бутилка с жълта течност като вода, с миризма на битова газ и кореселин. На дъното се вижда мътна утайка, която при разклащане става на парцали. "Нафтата" била източена от резервоара на автомобила му, който е даден за ремонт.
Човекът обясни, че колата го оставила на път за погребение към Стара Загора. Преди това забелязал, че температурата се вдигнала бързо, при движението се чувал странен звук, а от ауспуха излизал катранен пушек. 45 години съм зад волана, цяла Европа съм обикалял, но такова чудо като в България не съм видял. Това е всичко друго, но не и нафта, която не само че има друга миризма, но е гъста като олио, каза шофьорът. Той пресмята, че смяната на дюзите и труда на монтьора ще му излезе над 1000 лв. Призовава Агенцията за метрологичен и технически надзор да направи проверка за качеството на горивата не само на тази, но и на останалите бензиностанции в града.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив