България се превръща в едно от най-предпочитаните места за туризъм за белгийците това лято заради проблемите в държавите от Магреба, Гърция и Турция. Това съобщават местни медии, като се позовават на данни от фирмите за туристически резервации.
Нашата страна представлява за белгийския туристически пазар място, което е познато с европейската си принадлежност, политическата стабилност, липсата на заплаха от атентати и ниските цени.
Белгийците, които избират България, са същите, които досега са купували почивки в Тунис.
Отбелязва се, че тази година се наблюдава значителен отлив на белгийски туристи от Турция заради "деликатното положение" там, от Гърция - заради мигрантите, от Египет и Тунис - заради съветите на белгийските власти.
Единствено Мароко от държавите от Магреба се предлага от белгийските туристически фирми, доколкото белгийското външно министерство не е призовало да не се пътува там.
Белгийските туристи се завръщат на пазарите в Италия, Испания и Португалия, мнозина са решили да почиват с каравана по бреговете на Франция.
Някои от туристите заменят провалените почивки в Северна Африка с пътувания до Япония и Индия, отбелязват туроператорите.
(БТА)
Прочетете още
- 18:03 Неизвестен подпали паркирана кола, едва не се превърна във факла СНИМКИ
- 15:28 Шофьор подкара по Главната в Пловдив СНИМКИ
- 11:00 Фрапиращ сигнал: Твърдят, че майка и малкото ѝ дете живеят под терасата на блок СНИМКИ
- 19:12 Стадо крави изскочи на наша магистрала, поеха към София в насрещното СНИМКИ