Какво се случва с референдума в област Ямбол?
Това е разговор с председателя на Изпълнителния комитет, инициирал местния референдум - Цветан Ревански пред fakti.bg.
След като ямболии поискаха да има местно допитване по въпроса за нелегалните мигранти – съдът им го спря. Те обаче обжалваха.
След като Административен съд Ямбол не уважи жалбата на ИК, решението на съда е обжалвано и във Върховния административен съд.
Върховните магистрати се произнесоха: Отменят решение на Административен съд-Ямбол, който се произнесе ПРОТИВ провеждането на местното допитване.
За съжаление, точно по това дело лъснаха порочните действия, извършвани от местната или партийна власт в област Ямбол - как влияят на правораздавателните органи, които са назначавани от тях и може би се налага да изпълняват техни нареждания, което сочи каква манипулация не само е вършена, но и каква манипулация може да бъде извършвана против гражданите.
С тези действия на ямболски съд и управниците се доказва, че хората са важни за тях само по време на избори…
Доказва се и това, че те не искат гражданите да се произнасят по въпроси, които пряко ги касаят. Не желаят гражданите да вземат нещата в свои ръце и да контролират властта.
Казват, че когато падаш от високо е най-болезнено. Това е моментът, в който проличава, че колкото и да дерибействаш на местно ниво, колкото и да се опитваш да манипулираш подчинените си, справедливост има.
За съжаление, интересите на Ямбол защитиха магистратите чак в столицата, а не тези, които би трябвало да го правят на място - местните политиците и Административен съд Ямбол.
Сега делото се връща отново в Съда и е редно да чакаме ,че този път магистратите ще отсъдят според закона и най-важното – те да защитят интересите на гражданите, заявени чрез техните подписи за провеждане на местен референдум.