Отборът на Ювентус продължава преследването на Наполи за лидерската позиция в Италия. Юве победи Дженоа с 1:0 в мач от 23-я кръг на Серия А и записа 13-а поредна победа в шампионата. Футболистите водени от треньора Масимилиано Алегри е втори във временното класиране с 51 точки, на две от водача Наполи. Тимът на Дженоа пък е 16-и в Италия с 24 точки, като това бе трети двубой без победа. Успехът на Ювентус дойде с автогол на съперника, след като в 30-ата минута Себатиан де Майо имаше нещастието да отбележи в собствената си врата. Още в 13-ата минута Пауло Дибала се измъкна от бранителите на гостите и стреля от около 23 метра, но топката мина край дясната греда. В 35-ата минута Пауло Дибала пропиля отлична възможност да поведе с 2:0, след като стреля в стената от защитници от пряк свободен удар. След почивката стражът на Дженоа Матиа Перин трябваше да спасява вратата си след удар на Симоне Дзадза. В 75-ата пък Пол Погба не успя да изведе в обещаваща позиция Хуан Куадрадо, но защитник се намеси навреме. Ювентус завърши двубоя с човек по-малко след като Симоне Дзадза бе изгонен с директен червен картон в първата минута на добавеното време. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай