Шампионът Ювентус срази Аталанта с 2:0 в среща от деветия кръг на Серия „А”, записвайки трети пореден домакински успех и общо трета победа в шампионата от началото на сезона. Успехът е и 12-и пореден над този съперник. „Бианконерите” взеха инициативата от самото начало и в 28-ата минута поведоха с гол на Пауло Дибала, възползвал се от подаване на Пол Погба. След почивката в 49-ата минута пък Дибала се превърна в асистент за попадението на хърватския си колега в атаката Марио Манджукич, удвоил преднината на „старата госпожа”. В 73-ата минута гостите от Бергамо останаха в намален състав, след като бразилецът Рафаел Толой получи втори жълт картон и бе изгонен. Шест минути по-късно пък Пол Погба пропусна дузпа и не успя да направи победата на домакините класическа. След успеха си Ювентус се изкачи на 12-о място с 12 точки. Аталанта е на девета позиция с 14 точки.