Задържаният в Пазарджик бос на банда за трафик и проститутки Красимир Байрсдорф иска да бъде екстрадиран и съден в Германия. Това заяви той пред състав на окръжния съд в Пазарджик. По закон обаче той има право да обмисли решението си в тридневен срок и тогава да даде окончателното си съгласие, поради което съдия Георги Веселинов отложи делото за идния вторник.
Байрсдорф бе задържан преди три дни в ромския квартал "Изток" на града при операция на Специализираната прокуратура, ГДБОП и немската прокуратура по европейска заповед за арест. Операцията е проведена още в няколко български и немски града. В рамките на досъдебните производства, образувани в Германия и у нас, пазарджиклията и групата му са отговорни за набирането, изпращането и експлоатирането на проститутки на немска територия.
Други двама съучастници на Байсдорф са били задържани в Германия, а трети е в затвор у нас, за друго пристъпление, стана ясно по време на съдебното заседание. Пред съда задържаният обясни, че след брак с немска гражданка е взел фамилията на съпругата си Байрсдорф. При претърсване на дома му в ромската махала разследващите са открили голямо количество злато и крупни суми в евро. Униформените останали шашнати от лукса вътре в къщата на сутеньора, която от вън не правела особено впечатление.
Прочетете още
- 22:00 Нова дупка зейна в Йелоустоун: тя е пълна с „мляко"
- 21:00 Страховито! Земята е в цикъл на разпад и сливане на континентите
- 22:30 Цар-Симеоновата градина без надзор: Пияни, бездомни и самозадоволяващи се ежедневно плашат пловдивчани ВИДЕО
- 19:53 Заблуда в София: Шофьор паркира на забранено, сложи жилетка „Полиция"