Отборът на Загорец (Нова Загора) се наложи с убедителното 5:1 над тима на Евроколеж (Пловдив) в ранната среща от XII-ия кръг на Югоизточната В група. Успехът за момчетата на Мирослав Миндев е осми през този шампионат и изкачи Загорец временно на третата позиция в класирането. Двубоят на Градския стадион в Нова Загора премина под пълното превъзходство на домакините, които от самото начало владееха инициативата в двубоя. Футболистите на Загорец създадоха няколко ичсти голови ситуации, които обаче не бяха материализирани. Така първата част приключи при нулево равенство. Втората част продължи в същото русло. В 50-ата минута превъзходството на домакините даде резултат и те поведоха в резултата след попадение на Кольо Чахов –  1:0. Само пет минути по-късно обаче “колежани” изравниха резулата, чрез капитана си Георги Куртев – 1:1. Домакините продължиха да атакуват и в 70-ата минута Цветан Чахов даде нов аванс на Загорец – 2:1. В 75-ата минута Владислав Ямуков бе точен с глава и покачи на 3:1. Десет минути по-късно Коста Янев завърши добра атака за 4:1. В даденото от рефера продължение Божидар Кацарев пък навърза няколко футболисти на “колежани” и с премерен удар оформи крайният резултат – 5:1. Старши-треньорът на Загорец (Нова Загора) Мирослав Миндев отправи забележки към своите футболисти за сериозното количество пропуски в срещата. “За пореден път пропиляваме дузина голови положения. Липсва ни човекът, който да даде тон с попадение, а след това всички се отпускат и започват да играят по-спокойно. Всичко това ни коства много нерви и днес се наложи да повишавам тон в съблекалнята на полувремето. Извинявам се на момчетата за някои думи”, коментира пред zona90.com след двубоя Мирослав Миндев.