Започнаха ремонтнита дейности по облагородяването на парка, заключен между улиците “Иван Рилски”, “Панагюрище”, “Бързия” и “Арабаконак” в район „Северен“.
Възстановяват се съществуващите пешеходни алеи с нови вибропресовани плочи. Ще бъдат премахнати старите детски съоръжения за игра, а на тяхно място ще бъде изградена чисто нова детска площадка, съобразена с Наредба № 1 от 2009 г., която е предназначена за деца от 0 год. до 12 год. Предвижда се поставянето на допълнителни пейки в парка и подновяване на зелената система с нова храстовидна и дървесна растителност.
Наскоро в парка беше изграден и фитнес на открито.
С възстановяването, облагородяването и развитието на инфраструктурата и зелената система в парка, който е на площ от 3 дка, той ще се превърне в едно по-добро място за отдих, почивка и спорт за гражданите, коментира кметът на района Ральо Ралев.
Прочетете още
- 18:15 Спор в Козлодуй след смъртта на коте: "Точно пред вас го изпуках с 150 км/ч"
- 20:10 След инцидент в училищен двор: Уволниха шефката на кучешкия приют в Кюстендил и ловец на животни
- 19:00 "Българска агенция за движение по пътищата"? Не съществува, но пък може да ви обeре!
- 17:00 Проверка на ЕЦТП разкри боклуци в настилката на пътя София - Самоков ВИДЕО