Започна работата по основното обновяване на двата пясъчни корта на улица Ясна поляна до Гребната база, стопанисвани от пловдивските волейболни клубове Марица и Виктория Волей.

 

Първата стъпка от ремонта е извозването на стария пясък, който е едър и глинест, и замяната му с нов – ситен и мит. Ще бъде облагородена и цялата площ около игрищата и комплексът ще има нов вид за предстоящия сезон в плажния волейбол.

 

“Искаме да превърнем кортовете в едно приятно място - както за тези, които тренират и играят плажен волейбол, така и за тези, които предпочитат да гледат този красив спорт като зрители“, заяви мениджърът на Марица Борис Халачев. “Надяваме се това да направи заниманията с плажен волейбол още по-привлекателни и за подрастващите, които да дойдат и да тренират при нас.”/Марица.бг