Жителите на село Труд отново излизат на протестно шествие по Карловско шосе срещу централата за преработка на биомаса, която се намира в близост до последните къщи.
Хората твърдят, че месеци наред са тормозени от неприятни миризми, шум и вибрации. Те настояват за преустановяване на дейността или преместването на инсталацията далеч от землището на селото. Очаква се на поредния протест да присъства и омбудсманът Мая Манолова.
Шествието започва в 11.30 часа. В тази връзка от пловдивската полиция съобщават, че се очаква временно ограничение на движението на главен път Пловдив-Карлово от 12 часа до 14 часа. Възможно е да бъде затруднено движението по пътя Пловдив - Карлово заради организираните протестни действия в село Труд. ОДМВР- Пловдив е създала необходимата организация за охрана на обществения ред и безопасността на движението в района. При необходимост автомобилите ще бъдат насочвани по обходен маршрут през село Строево.