Еспаньол постигна изключително важна победа с минималното 1:0 при домакинството си на Севиля от 36-ия кръг на Примера дивисион. По този начин „канарчетата“ почти сигурно си гарантираха оцеляването в Ла Лига. Защитата на Севиля допусна много груба грешка в 5-та минута, която позволи на Диоп да излезе на много добра позиция, но той не се възползва и не реализира. Севиля организира добра атака в 7-та минута, когато Диого центрира в наказателното поле на Еспаньол, където Коке стреля с глава, но неточно в аут. Еспаньол започна силно второто полувреме. В 49-та минута Марко Асенсио центрира в наказателното поле на Севиля, където Виктор Санчес стреля с глава, но топката срещна гредата. Еспаньол поведе в резултата в 52-та минута, когато Марко Асенсио отправи хубав удар, който бе париран от Серхио Рико, но при добавката Фелипе Кайседо не пропусна да вкара. Еспаньол продължи да има инициативата и в 64-та минута Серхио Рико се наложи да отразява опасен удар на Марко Асенсио. „Канарчетата“ пропиляха невероятен шанс в 75-та минута. Серхио Рико отрази два последователни удара на Ернан Перес и Виктор Санчес, а след третия шут на Херард Морено топката се спря в гредата. Марко Асенсио бе много близо до това да изненада Серхио Рико с далечен удар от 25 метра, но вратарят на Севиля се намеси и спаси. Севиля остава на седма позиция в класирането с 52 точки, а Еспаньол е четиринайсти с 40 точки. Коментирай