Етър победи Локомотив с 2:0 в плейоф за седмото място, което дава право на бараж за участие в Лига Европа.
Дани Младенов (24) даде преднина на гостите след добро подаване на Крум Стоянов, а Георги Сърмов (39) удвои след точно изпълнение на дузпа. Мартин Луков пък остави „смърфовете“ с човек по-малко в 35-ата минута след нарушение срещу Даниел Младенов
В 35-ата минута Локомотив остана с човек по-малко след червен картон на Мартин Луков. До ситуацията се стигна след дълго подаване към Даниел Младенов зад гърба на защитата. Въпреки че крилото бе с близо метър в положение на засада, страничният съдия не вдигна флага си, а Младенов влезе в наказателното поле и бе фаулиран от Луков.
Мястото му под рамката бе заето от Илко Пиргов, влязъл на мястото на Умарбаев. Вратарят трябваше да спасява отсъдената дузпа в полза на Етър, но не успя да парира силния удар на Георги Сърмов от бялата точка.

В края на мача Ожболт получи прекрасен пас от Карагарен зад защитата на Етър ВТ, но ударът му, излязъл сам срещу Христо Иванов, попадна право в съперниковия вратар.