Представители на ръководствата на Локомотив и Ботев, както и членове на двата фенклуба, ще имат важна обща среща в община Пловдив тези дни, съобщава Plovdiv24.bg. Темата на разговорите ще е градският стадион „Пловдив“.
Двата клуба ще изготвят обща позиция до спортното министерство, в която ще настояват в Пловдив да е единият от стадионите, които държавата ще построи за съвместната ни кандидатура за домакинство на световното първенство по футбол през 2030 година и европейското през 2028 г. Вече е постигнато принципно съгласие кои точно мачове на Локомотив и Ботев да се играят на обновения градски стадион.
След Великден пък ще бъде свикана официална пресконференция, на която да се съобщят повече подробности по темата
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината