„Спартак“ разгроми с 4:0 „Марица“ (Градина) в мач-бараж за влизане в „А“ ОФГ, игран днес на стадион „Пловдив“. Гладиаторите показаха, че са класа над своя съперник и заслужено стигна до категоричния успех. Втората част започна с около 20 минути закъснение заради пороен дъжд, но през останалото време присъствалите на стадиона се насладиха на добър мач с оглед на нивото. Лошо впечатление направи единствено трудно различимите от голямо разстояние екипи на двата отбора, но пък голяма част от зрителите си тръгнаха доволни от видяното.

Любомир Цеков се отличи с хеттрик в най-важния мач за тима си през този сезон. Той откри в 22-та минута, а в 27-та удвои. В 52-та минута Цеков направи 3:0 след самостоятелна изява. Андон Андонов оформи крайното 4:0 в 72-та минута.

Така „Спартак“ се изкачи в „А“ ОФГ и продължава по план.

В другия бараж „Калояново“ победи след дузпи „Тракия“ (Нови извор) и също ще игра е в „А“ областната група. Редовното време завърши 2:2. Очаквайте репортаж и от този двубой!

Спартак: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Христос Доков, Рангел Костурски, Стефан Учиков, Веселин Тонев, Здравко Жилов, Денис Хасан, Петко Фанев, Любо Цеков (Атанас Църцев, Андон Андонов, Михаел Пърчев, Костадин Калинов)