Ръководството на ДАНС да подаде оставка заради поредния случай на нарушаване на основните принципи на работа на агенцията - спазване на политически неутралитет, обективност и безпристрастност. За това призова лидерът на ДСБ Атанас Атанасов с пост във фейсбук.
В него той честити професионалния празник на ДАНС и българското разузнаване. Атанасов беше директор на предшественика на ДАНС - Националната служба "Сигурност" от 1997 до 2001 г.
Повод за гневния пост на Атанасов са предложени от ДАНС промени в Закона за защита на класифицираната информация, които според него са "пример за използването на агенцията за политически цели и административен произвол".
"Проектът предвижда връщане на безсрочната държавна тайна и отстраняване на неудобните кметове при неподаване на документи за проучване за надеждност в двумесечен срок от встъпването в длъжност, при отказ или отнемане на разрешение за достъп до класифицирана информация от ДАНС", обяви лидерът на ДСБ.
Той акцентира, че именно затова от ДБ извеждат като основен приоритет в споразумението за управление на страната реформата на службите за сигурност. Подкрепата на тази реформа ще е тест за наличието на политическа воля за промяна, завършва коментара си той.
Снимка: БТА
Прочетете още
- 10:00 Жена проговори за схеми, проституция и чадър над „Калашниците"
- 13:39 Мотористи блокираха центъра на София: Искат по-евтина ГО и сезонни застраховки СНИМКИ+ВИДЕО
- 15:00 Учителка по БЕЛ алармира за сериозни методически неточности в изпита за 10. клас
- 15:15 Един рита, другите довършват: Ужасяващо нападение над инвалид в Стара Загора ВИДЕО