Коалицията ГЕРБ-СДС печели изборите за парламент с 26.15% от гласовете. Данните са на база 88.09% от избирателните протоколи, които вече са обработени от ЦИК.
Останалите партии, които влизат в 51-вото Народно събрание, са ПП-ДБ (15.14%), "Възраждане" (13.70%), "Движение за права и свободи - Ново начало" (10.36%), БСП (7.68%), "Алианс за права и свободи" (7.02%), ИТН (6.97%), МЕЧ (4.65%) и "Величие" (4.08%).
Опцията „Не подкрепям никого” в бюлетината за национален парламент са избрали 73 826 от отишлите до урните.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума
