Министърът на иновациите и дигиталната технология Иван Василев оповести, че предстои смяна в ръководството на "Информационно обслужване".
Предстои съвсем скоро ново общо събрание, на което ще има промени в ръководството с цел да бъде ускорен темпът и качеството на произвеждане на софтуер за държавните нужди, предава Нова.
"Като общество и държава можем много повече, моята амбиция е да надградим това, което имаме в момента, защото то е доста хаотично, понякога проблемно. Ще работя за това да направим административните услуги бързи, лесни и удобни за гражданите и бизнеса", коментира министърът на иновациите и дигиталната трансформация.
По думите му през следващите месеци правителството ще засилим темпа на работа, за да има свързаност между системите, да няма нужда да се вадят документи, които държавата сама ви издава.
"Националната здравна информационна система е един от добрите примери, вече с над 770 милиона електронни записи, вътре повече от 380 хил. българи имат достъп до здравните си досиета, могат да следят в реално време как и къде отиват парите. Работим и по надграждане на електронните системи в сектор здравеопазване", посочи Василев.
"Около 1 млрд. евро са похарчени за последните 5 години за подобен тип системи, а качеството на изпълнение е незадоволително. Ще повишим ефективността при разходване на публичните средства и в развитието на електронните услуги. Сега имаме премиер и кабинет с политическата воля да направим едно ускорено темпо на въвеждане на електронни услуги във всички сфери", каза още той.
Прочетете още
- 19:05 Тина Ивайлова: Тези дни се случиха две много интересни неща
- 15:15 Мистерията падна: Стана ясно какво е причинило жестоките травми на Жанета Осипова ВИДЕО
- 18:00 Гледка, от която се подкосяват краката: Деца на ръба на покрив в Пловдив СНИМКИ
- 15:23 18-годишен с 10-месечен стаж зад волана оцеля, негов връстник е загиналият край Карлово