С 19 гласа „за“, 0 гласа „против“ и 4 гласа „въздържал се“ правната комисия в Народното събрание прие механизма за разследване на главния прокурор.
Депутатите от "Възраждане" са гласували "въздържал се", ГЕРБ-СДС иска утре механизмът да влезе в пленарна зала.
Главният прокурор показа оставката си и я скъса ВИДЕО
Законопроектът беше приет на първо четене от предишното Народно събрание, но не стигна до пленарна зала, информира bTV.
Механизмът е част от изменения в Наказателно-процесуалния кодекс, според които мандатът на главния прокурор може да бъде прекратяван не със 17 гласа във ВСС, както сега, а само с 13 гласа.
Припомняме, главният прокурор Иван Гешев бе призован в понеделник на разпит по проверка за търговия с влияние. Това разкри самият той пред Висшия съдебен съвет. А кадровиците решиха да разгледат на извънредно заседание сигнала на Борислав Сарафов срещу началника му.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице
