Временен кмет пое управлението на община Панагюрище до провеждането на нови частични местни избори. Петър Каменски, който до момента е заместник-кмет по стопанските дейности, бе избран от Общинския съвет за временно изпълняващ длъжността.
Той ще остане на поста до встъпването в длъжност на новия кмет, който ще бъде избран на предсрочни избори, след като Върховният административен съд касира избора за кмет от балотажа на 5 ноември миналата година. Тогава за градоначалник на средногорската община бе избран независимият кандидат Желязко Гагов, който спечели надпреварата с 28 гласа разлика пред досегашния кмет Никола Белишки, избраник на ПП"ГЕРБ", пише 24 часа.
Белишки обжалва резултата заради констатирани нередности при провеждането на втория тур и магистратите в пазарджишкия Административен съд обявиха избора за недействителен, а ВАС оставиха в сила решението. Така се стигна до отмяна на избора и насрочването на нов избор за кмет на община Панагюрище. Очаква се президентът Румен Радев да издаде указ кога ще бъдат предсрочните избори.
Прочетете още
- 10:00 Урок, платен с болка: Най-дългите 70 метра в живота на Ивайло СНИМКИ
- 12:00 Секунди от катастрофа: Ауди наби умишлено спирачки пред кола с 4-годишно дете ВИДЕО
- 13:00 Кал и тиня от чешмите: Плевенчани се бунтуват срещу качеството на водата
- 13:30 Варненци вдигнаха полицията накрак заради затворено в кола животно ВИДЕО+СНИМКИ