Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) със 79:68 (25:14; 15:12; 16:20; 23:22) в двубой от XVI кръг.

Васил Бачев беше най-резултатен за победителите – 19 точки, Дейшон Найт добави 18 точки, а Венелин Христов и Питър Олисемека приключиха с по 11 точки.

Новото попълнение на плевенчани Иван Лилов беше най-резултатен за гостите – 17 точки, Николай Маринов добави 12 точки, а Цветослав Острев се отличи с „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 12 борби.

Пловдивските „студенти“ започнаха силно двубоя и след първите десет минути разликата в полза на домакините бе 11 точки – 25:14, като през втория период, независимо, че играта бе далеч по-равностойна, пловдивчани нямаха особени проблеми да поддържат аванса си и почивката дойде при 40:26 в полза на Академик Бултекс 99.

Баскетболистите на Спартак (Плевен) се събудиха и демонстрираха качествата си едва през третия период, а в основата на добрите изяви на гостите беше триото Острев-Маринов-Лилов, което спомогна разликата след 30 минути игра да бъде само десет точки – 46:56, с което плевенчани запазиха шансовете си за обрат.

В началото на заключителните десет минути домакините от Пловдив пак вдигнаха оборотите и възстановиха комфортната си преднина от 18 точки – 71:53 след забивка на Олисемека, но след това дойдоха проблемите за Академик, след като последователно Виткович и Бачев напуснаха игра за по пет лични нарушения. Последваха силни минути за плевенчани, в които Лилов, Бързаков и Тодоров върнаха Спартак в мача 66:74, но времето не стигна за нищо повече и в крайна сметка, победата остава в Пловдив – 79:66 в полза на Академик Бултекс 99.

Академик Бултекс 99 – Спартак (Плевен) 79:68 (25:14; 15:12; 16:20; 23:22)

Академик Бултекс 99: Христов 11, Бачев 19, Виткович 8, Вуйович 6, Найт 18 (Груев 3, Секулов 3, Николов, Олисемека 11)

Спартак: Острев 10, Лилов 17, Върбанов 4, Вутев 7, Кочев 3 (Тодоров 6, Маринов 12, Бързаков 9)

СТАТИСТИКА ОТ АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 – СПАРТАК (ПЛЕВЕН)