Шампионът от 2012 година Томаш Бердих (Чехия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис във френския град Монпелие с награден фонд 524 340 евро.

Бердих направи пет пробива и разгроми представителя на домакините и осми в схемата Беноа Пер с 6:2, 6:0 за 58 минути.

В спор за място на полуфиналите чехът ще играе срещу Филип Крайнович от Сърбия.

Крайнович елиминира втория поставен Давид Гофен (Белгия) с 6:4, 6:4 за 88 минути, след като взе два пъти подаването на съперника си.

Номер 6 Жереми Шарди и Жо-Вилфрид Цонга също продължават на четвърфтиналите, където ще играят един срещу друг.

Шарди надделя над френския квалификант Антоан Оан с 6:3, 7:5, а трикратният полуфиналист в надпреварата Цонга, 33-годишен, спечели срещу четвъртия в схемата своя сънародник Жил Симон с 6:2, 7:6(3).

За Цонга това е девета победа в 12 мача срещу Симон.

В мачове от първия кръг на турнира Маркос Багдатис (Кипър) победи Рубен Бемелманс (Белгия) с 6:2, 6:4, а Раду Албот (Молдова) елиминира петия поставен Филип Колшрайбер (Германия) с 6:4, 6:3.