Отборът на Берое (Стара Загора) продължи победния си ход в Балканската лига, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха при домакинството си на БК Барсъ Атърау със 100:68 (27:13; 34:18; 22:19; 17:18) и по този начин записаха осма поредна победа в надпреварата.

Най-резултатен за победителите беше Трентън Когинс – 18 точки, а Станислав Ваклинов се отличи с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 13 борби.

Божан Бакич вкара 13 точки за гостите, а Владимир Иванов завърши с 12 точки.

Старозагорци бяха с класа над съперника като това си пролича най-вече през първото полувреме, когато “зелените“ не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и се оттеглиха на почивката с преднина от 30 точки – 61:31.

През второто полувреме Любо Минчев даде шанс за изява и на резервите, но това не промени по никакъв начин ситуацията на терена, като Берое поддържаше комфортния си аванс и се поздрави с крайния успех – 100:68.

Берое - БК Барсъ Атърау 100:68 (27:13; 34:18; 22:19; 17:18)

Берое: Ваклинов 17, Когинс 18, Василев 3, Уайт 12, Желев 13 (Янев 15, Титков 12, Франкамп 10, Комбаков)

БК Барсъ Атърау: Бакич 13, Миртичян 8, Иванов 12, Ютеген 9, Абрамиан 4 (Макгил 8, Климов 6, Макейшин 4, Ахмеджан, Марат 2, Конисов, Балашов 2)