България ще бъде домакин на световното първенство по баскетбол за юноши до 17 през 2020 година. Това обявиха вчера от ФИБА в официалния профил на организацията в Туитър.
Поверяването на домакинството все още не е потвърдено с официално писмо до федерацията, нито пък с традиционния пресрелийз, но се очаква това да стане през идната седмица, съобщават от БФБаскетбол.
В социалната медия от ФИБА честитиха на София и на Клуж Напока избора за домакини. Румънският град ще приеме световните финали за момичета до 17-годишна възраст. В първенството догодина в София ще играят най-добрите момчета, родени през 2003 година и след това.
София кандидатства за домакин със зала "Арена Армеец". Турнирът, според кандидатурата, трябва да се проведе от 4 до 14 юли. Действащ шампион в тази възраст е тимът на САЩ, който на последното първенство на планетата победи Франция на финала. Американците имат пет поредни титли. Сред топ-проспектите в Европа в този набор е и българинът Константин Костадинов от Реал (Мадрид).
Прочетете още
- 09:00 "На пътя след грешка няма рестарт!": Моторист едва избегна челен удар с камион ВИДЕО
- 08:53 Само с 2 месеца стаж: 18-годишен зад волана на колата, разбила се край Розино
- 10:00 Нощен вандал вилня в Люлин: огледала на десетки коли са сгънати и потрошени за минути
- 11:00 Деца рушат, възрастни замърсяват? Детска площадка е в окаяно състояние СНИМКИ