"Ботев" Пловдив отстрани словенския "Марибор" в І предварителен кръг за влизане в групите на Лига Европа и в следващата фаза ще срещне гръцкия гранд "Панитанайкос".

В реванш в едноименния град "жълто-черните" направиха 2:2 и след 2:1

написа нова златна страница в своята история и се класира за втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа, след като изхвърли словенския Марибор с общ резултат 4:2. В четъртък вечер "канарчетата" направиха зрелищно 2:2 във втория по големина град в Словения, но заради победата си в първия мач с 2:1 българският тим продължи напред.

Ян Репас откри още в 13-ата и заличи пасива на тима си от първия мач, но Кристиан Нвачукву изравни в 47-ата минута. Антъни Уджа пък донесе пълния обрат в 60-ата, преди Етиен Бюгре да възстанови равенството в 80-ата минута, но това се оказа недостатъчно и Ботев ликува заслужено, като удържа финалния щурм на словенците.

По този начин "жълто-черните" ще се изправят срещу гръцкия гранд Панатинайкос във втория предварителен кръг.

Марибор: Азбе Юг, Пиюс Ширвис, Свен Карич, Лан Видмар, Мартин Милец, Ян Репас, Жига Репас (Етиен Бюрг 63 мин.), Макс Баришич (Марко Божич 56 мин.), Йосип Иличич, Редван Боурлес (Грегор Сикошек 63 мин.), Арнел Якупович (Нико Гърлич 74 мин.)

Ботев: Матвей Игонен, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Джеймс Етоо, Антонио Перера, Ивелин Попов (Сирики Диабате 83 мин.), Самуел Акере (Eхидже Укаки 69 мин.), Никола Илиев (Кристиан Нвачукву 46 мин.), Антъни Уджа (Мартин Секулич 87 мин.)