Мъжкият волейболен отбор на Дея спорт (Бургас) обърна и надигра у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (19:25, 25:22, 25:15, 25:22) в мач от предпоследния 21-и кръг от редовния сезон на Суперлигата на България.

Въпреки това, бургазлии остават на предпоследното 11-о място във временното класиране с едва 4 победи, 17 загуби и 12 точки, като почти сигурно ще играят плейаут за оставане в Суперлигата. Марек пък е 9-и с 6 победи, 15 загуби и 19 точки и минимални шансове за заветното 8-о място, което дава право на участие в плейофите. В последния 22-и кръг от редовния сезон Дея спорт гостува на Дунав (Русе), докато дупничани са домакини на Левски. Срещите са в петък (15 март) от 18,30 часа.

Мачът в Бургас започна силно за гостите от Марек, но в средата на първия гейм те допуснаха съперникът им да изравни резултата при 13:13. След това отново дръпнаха напред и спечелиха първата част с 25:19. В останалите три гейма, обаче, играта на полето се диктуваше изцяло от домакините от Дея спорт и те заслужено се поздравиха с крайната победа.