Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) нанесе едва 3-а загуба на лидера Хебър (Пазарджик) в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Пламен Христов измъкнаха победата над "тигрите" след страхотен мач и тайбрек с 3:2 (26:24, 23:25, 25:17, 18:25, 19:17) в дербито на 20-ия кръг, играно тази вечер в пълната зала "Добротица".

Така добричлии са на 4-о място във временното класиране с 13 победи, 7 загуби и 42 точки, с което запазват всички шансове да имат домакинско предимство в плейофите. От друга страна Хебър остава начело със 17 победи, 3 загуби и 47 точки, като има реална възможност да спечели първото място в редовния сезон. В следващия, предпоследен, 21-и кръг от сезона Добруджа гостува на коравия тим на Пирин (Разлог), докато пазарджаклии са гости на Черно море (Варна). Срещите са в петък (8 март) от 18,30 часа.

Първият гейм на срещата стартира силно за гостите от Хебър, които не се притесниха от атмосферата в залата и успяха да наложат своята игра в първите минути. "Тигрите" поведоха със 17:11 преди капитанът на домакините Велизар Чернокожев да се намеси и да насочи гейма в друга посока След пет поредни точки за Добруджа, нещата вече се изравниха и след отличен сервис в края на частта добричлии я измъкнаха с 26:24. Втората част също беше много равностойна, без някои от двата отбора да вземе по-сериозна преднина. В самия край няколко успешни атаки за Хебър изравниха резултата до 1:1 след 25:23.

Добруджа бързо се върна в ритъм и поведе в третия гейм, само за да позволи пълен обрат. Все пак и добричлии отново взеха аванс при 15:12. Оттам вече Добруджа нямаше спирка и спечели с убедително 25:17. Четвъртата част тръгна точка за точка, преди Хебър да успее да дръпне с 2-3 точки. Играта на "тигрите" от Пазарджик ставаше все по-убедителна и те увеличиха преднината си до 20:14. В крайна сметка Хебър спокойно спечели с 25:18 и вкара мача в тайбрек.

В петия решителен гейм Хебър поведе с 4:1. Добруджа постепенно успя да изравни при 7:7, след което дори дръпна с 10:9. Борбата за всяка топка и точка продължи като се стигна до 16:16 след три спасени мачбола от страна на Хебър. "Тигрите" стигнаха до своя възможност да спечелят мача при 17:16, но не успяха да затворят тайбрека и мача. Грешка на Хебър и атака на Велизар Чернокожев доведоха нещата до 18:17 за домакините. Последва страхотен блок на Александър Кордев - 19:17 и 3:2 за Добруджа.