Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) продължават борбата за място в Топ 4 в края на редовния сезон в Суперлигата на България. Воденият от Пламен Христов тим записа втора поредна и общо 14-а победа, след като се наложи като гост над Пирин с 3:1 (25:19, 25:22, 19:25, 25:21) в среща от предпоследния 21-и кръг, играна тази вечер пред около 350 зрители в зала "Септември".

Така добричлии са на 3-о място във временното класиране с 45 точки след 14 победи и 7 загуби, като имат реални шансове да останат в Топ 4 на редовния сезон и да имат домакинско предимство в предстоящите плейофи. В момента със същия актив от 14 победи и 7 загуби са 5-ия Монтана и 6-ия Левски, които имат съответно 41 и 38 точки. Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) пък са 4-и, но имат мач по-малко заради отложената им среща от 17-ия кръг срещу Черно море (Варна), като са с 14 победи, 6 загуби и 41 точки. Пирин пък твърдо на 7-о място с 11 победи, 10 загуби и 36 точки.

В последния 22-и кръг от редовния сезон Добруджа ще трябва да гони задължителна победа у дома срещу Черно море, за да запази мястото си в четворката, а разложани ще гостуват на Нефтохимик.

Домакините от Пирин започнаха добре в първия гейм на мача и след няколко смени на водачеството поведоха с 8:5. Добруджа, обаче, бързо върна серията и направи разлика от пет точки при 16:11. До края на гейма добричлии спокойно поддържаха преднината си и го взеха след 25:19. Втората част тръгна точно както първата – с размяна на точки и оспорвана игра. Отново Добруджа успя да вземе надмощие в средата на гейма и да натрупа преднина от 5 точки. Пирин успя да изравни и да направи гейма интересен при 21:21, но отличната игра на Велизар Чернокожев в края му доведе до 2:0 за Добруджа след 25:22.

Пирин не се отказа и показа отлична игра в трети гейм, в който започна силно от самото начало. Разложани поведоха с 8:3 и не позволиха на съперника да се приближи на по-малко от три точки до края му. Точно обратното – Пирин поведе с по-голяма разлика и го спечели при 25:19. В четвъртата част Добруджа поведе още в първите минути и макар че не натрупа голяма разлика, поддържаше преднина от 3-4 точки през цялото време, за да стигне до крайната победа след 25:21 и 3:1.

Над всички за Добруджа бе Велизар Чернокожев със страхотните 26 точки (1 блок и 54% ефективност в атака) за победата. За домакините от Пирин Йордан Желязков завърши с 19 точки (3 блока, 1 ас и 42% ефективност в атака).

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 1:3 (19:25, 22:25, 25:19, 21:25)
ПИРИН: Николай Манчев 4, Йордан Желязков 19, Радослав Попов 10, Благовест Катранджиев 9, Петър Бъчваров 12, Костадин Гаджанов 6 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 1, Денис Нелсън 1, Георги Елчинов, Любомир Телкийски, Тодор Димитров 2, Мартин Кръстев, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.
ДОБРУДЖА 07: Александър Мжелский 5, Велизар Чернокожев 26, Давиде Ковач 4, Игор Антонюк 9, Денис Чавдаров 8, Александър Кордев 6 - Николай Тодоров-либеро (Светослав Арнаудов 6, Галин Николов 1, Виктор Костадинов)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.