Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) завършиха отлично редовния сезон в Суперлигата на България. Момчетата на Пламен Христов надиграха категорично у дома Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) в мач от последния 22-и кръг, игран тази вечер пред около 400 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии завършиха на 4-о място в крайното класиране на редовния сезон с 15 победи, 7 загуби и 48 точки. Така Добруджа ще има домакинско предимство в 1/4-финалния плейоф срещу 5-ия Монтана, който също приключи с 15 победи и 7 загуби, но с 44 точки. В 1/4-финала ще се играе до 2 победи от 3 мача, а първата среща ще бъде на 20 март (сряда) в Добрич. Черно море пък остана на 10-о място с 5 победи, 17 загуби и 19 точки, с което си запази мястото в елита и догодина.

Домакините от Добруджа доминираха изцяло в първия и втория гейм, които спечелиха убедително с 25:19 и 25:18. В третата част варненци успяха да стопят изоставането си и да поведат при 19:18, като удържаха до 23:20. Добричлии, обаче, се мобилизираха и изравниха, а впоследствие и спечелиха след 25:23 и 3:0.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:19, 25:18, 25:23)
ДОБРУДЖА 07: Александър Мжелский, Велизар Чернокожев, Давиде Ковач, Игор Антонюк, Александър Кордев, Денис Чавдаров - Николай Тодоров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Азизбек Исмаилов, Евгений Тюрин, Димитър Василев, Симеон Димитров, Николай Колев, Траян Иванов - Христо Христов-либеро (Димитър Славов, Йоан Кайряков, Калоян Балабанов, Даниел Ал Атрааш, Борис Димов)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ.