Финалистите от турнира в София през миналата седмица Данийл Медведев (Русия) и Мартон Фучович (Унгария) стартираха с победи в надпреварата в холандския град Ротердам с награден фонд 1,96 милиона евро.

Поставеният под номер 5 Медведев елиминира французина Жереми Шарди със 7:6(2), 6:2 за 94 минути.

23-годишният руснак, който в неделя в българската столица спечели четвърта титла в кариерата си, пропиля аванс от 4:1 гейма и Шарди стигна до обрат, като при 5:4 дори сервираше за сета. Медведев обаче върна пробива, а в последвалия тайбрек беше убедителен и го спечели със 7:2 точки.

Във втория сет московчанинът стартира още по-категорично със серия от четири поредни гейма, което се оказа решаващо и той записа 12-а победа в 14 мача през сезона досега.

Медведев ще играе срещу Фернандо Вердаско (Испания) във втория кръг.

Фучович пък се справи със словака Мартин Клижан със 7:6(4), 6:4. Първият сет премина без нито една възможност за пробив, а унгарецът триумфира в тайбрека със серия от четири последователни разигравания.

Във втората част той реализира решаващ пробив в седмия гейм и запази предимството си до края.

Следващият съперник на Фучович ще бъде номер 9 Николоз Басилашвили (Грузия).