Фланелката на Диего Марадона, с която легендарният футболист игра на четвъртфинала на световното първенство по футбол през 1986 година срещу Англия (2:1), ще бъде пусната на търг, съобщи „Франс прес“.

Онлайн аукционът започва на 20 април и ще продължи до края на месеца.

„Идеята е фланелката да бъде продадена за 5 милиона евро", надяват се от британската компания Sotheby's, която организира наддаването.

Най-скъпият спортен артикул днес е фланелката на New York Yankees Babe Ruth, която беше продадена за 5,1 милиона евро през 2019 г.

На четвъртфинала на Мондиал 1986 в Мексико аржентинецът първо вкара гол с ръка във вратата на Питър Шилтън, а след това направи резултата 2:0, като преодоля сам цялата английска защита.

Второто попадение на Марадона в мача беше обявено от ФИФА за "гол на века". След като Аржентина спечели с 2:1 и отстрани Англия от Световното първенство, той си размени фланелката с №10 със Стив Ходж.