Победителят в редовния сезон в Суперлигата на България Хебър (Пазарджик) тръгна без проблеми в плейофите на първенството. Момчетата на треньора Атанас Петров се наложи у дома над Дунав (Русе) с 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) в мач №1 от 1/4-финалите, игран тази вечер пред около 1500 зрители в зала "Васил Левски".

Така "тигрите" от Пазарджик поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 2 победи от 3 мача. Втората среща между двата тима е в петък (22 март) от 18,00 часа в Русе.

Домакините от Хебър направиха първите точки в първия гейм на срещата, но след това Дунав изравни, като равенството се запази до 9:9. След това пазарджаклии дръпнаха сериозно в резултата с 16:11. Наставникът на русенци Петър Шопов опита да спре домакините, но разликата набъбна до 21:12. В крайна сметка Хебър спокойно взе гейма след 25:19. Втората част бе равностойна почти до края, но все пак в края Хебър успя да надделее след 25:21. В началото на третия гейм Хебър успя да вземе преднина от началото и да контролират играта. Въпреки това, Дунав стопи изоставането си само до две точки. Но в крайна сметка Хебър спечели с 25:21, а с това и мача с 3:0.

Над всички за Хебър отново бе канадският диагонал и национал Брадли Гънтър със страхотните 22 точки (1 блок, 4 аса и 49% ефективност в атака) за победата. За тима на Дунав единствено Данаил Милушев игра на ниво и реализира 15 точки (2 блока и 45% ефективност в атака).

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
ХЕБЪР: Иван Станев 4, Брадли Гънтър 22, Александър Симеонов 10, Александър Ляфтов 12, Стойко Ненчев 5, Венцислав Рагин 4 - Петър Каракашев-либеро (Светослав Станков 1, Мартин Симеонов)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ДУНАВ: Евгени Григоров 1, Данаил Милушев 15, Костадин Стойков 3, Станислав Величков 8, Милен Минчев 5, Васил Атанасов - Симеон Добрев-либеро (Стоян Вулджев, Ангел Павлов 5, Константин Ненчев 3, Владимир Христов 5, Антон Василиев-либеро)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)