Испания записа най-категоричната победа от началото на Световното първенство. "Ла Фурия" отвя Коста Рика със 7:0 в мач от група "Е" на турнира. Селекцията на Луис Енрике бе доста убедителна и не остави никакъв шанс на "Лос Такос".

Отборът от Северна Америка имаше плачевна статистика и така и не отправи нито един удар към вратата - нито точен, нито неточен, а притежанието им на топката варираше около 15% - 16%.

Головата фиеста започна в 11-ата минута. Тогава натискът на "Ла Фурия" даде резултат след отлична атака, Гави намери Дани Олмо, който пое и вдигна топката над Кейлор Навас, без да му остави шанс за 1:0. В 20-ата минута Коста Рика остави шанс на "Ла Фурия" да разгърне отлично атаката си и Жорди Алба напредна необезпокояван отляво и центрира към наказателното поле, където Асенсио засече и с точен изстрел матира съперника с втори гол в мача.

Последва тотален натиск на испанците. В 28-ата минута Дуарте фаулира Алба и реферът мигновено показа бялата точка. Зад нея застана Феран Торес, който хладнокръвно изпълни и направи резултата класически. През втората част събитията на терена продължиха да се развиват само пред една врата, пише topsport.bg. В 54-ата минута Феран Торес засече отскочилата топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл, правейки резултата 4:0.

В самия край на мача, Солер покачи на 6:0, а в добавеното време Алваро Мората достигна до прецизно извеждащо подавана на Дани Олмо и отправи неспасяем удар за 7:0.

Испания: Унай Симон Сезар Аспиликуерта, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (Алехандро Балде 64 мин.), Гави ( Карлос Солер 57 мин.), Серхио Бускетс, (Коке 64 мин.), Педри, Феран Торес (Алваро Мората 57 мин.), Марко Асенсио (Нико Уилиямс 69 мин.), Дани Олмо

Коста Рика: Кейлор Навас, Карлос Мартинес (Кендал Уотсън 46 мин.), Кейшер Фулер, Оскар Дуарте, Франсиско Калво, Браян Овиедо, Жоел Кембъл, Селсо Борхес, Йелцин Техеда, Йевисон Бенете (Браян Руис 61 мин.), Антони Контрерас (Алваро Самора 61 мин.)