Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Калцедония (Верона) записаха втора поредна загуба в италианската Суперлига. Казийски и компания нямаха шанс и паднаха като гости на Киоене (Падуа) с 0:3 (18:25, 19:25, 15:25) в мач от 23-ия кръг, игран тази вечер пред близо 3000 зрители в зала "Киоене Арена".

Независимо от поражението Верона остава на 6-о място във временното класиране с 37 точки след 13 победи и 10 загуби, но вече само на две точки от Падуа, който е 7-и с 35 точки след 12 победи и 11 загуби. В следващия 24-и кръг Матей Казийски и съотборниците му са домакини на Вибо Валентия, с националът Тодор Скримов в състава си. Срещата е в неделя (10 март) от 19,00 часа българско време.

Първият гейм стартира силно за гостите от Верона, които поведоха с 3:1 благодарение на блокада на Емануеле Бирарели. Домакините от Падуа, обаче, се посъвзеха и също отговориха с добър блок, който им позволи да обърнат резултата до 10:7 в своя полза. Падуа задържа аванса си, като дори го увеличи на 7 точки, преди да вземе гейма с убедителното 25:18.

Втората част започна с успешен блок и силна атака на аржентинския център Себастиан Соле за 7:4 за Верона. Мощният сервис на сърбина Лазар Чирович от домакините беляза промяната в средата на гейма. След 5 начални удара, включително и два 2 аса, сърбинът даде тон на Падуа и те поведоха с 18:15. Грешките в посрещане на Верона ограничиха възможностите за нападение на разпределителя Лука Спирито, с което Падуа дръпна с 2:0 след 25:19.

В третия гейм Падуа тръгна солидно и бързо поведе с 6:2. Три поредни блокади и силна игра на Себастиан Соле изравниха резултата при 7:7. Грешка на иранския национал Мохамадджавад Манавинезхад отново остави Верона назад в резултата, но Лука Спирито не позволи да изостанат много от своя съперник. Французинът Ясин Луати блесна с тежкия си начален удар за аванс от 12:9 за Падуа. В последвалото разиграване, което се оказа и най-дългото в срещата, късметът бе на страната на домакините, което до голяма степен реши развоя на гейма. При следващото си отиване на сервис Луати направи и ас, а разликата постепенно достигна разгромното 25:15 и 3:0 за Падуа.

Матей Казийски игра цял мач за Верона и стана най-резултатен с 11 точки (48% ефективност в атака и 18% позитивно посрещане). За тима на Падуа над всички бе пуерториканският национал Морис Торес със 17 точки (1 блок, 1 ас и 58% ефективност в атака) за победата.

КИОЕНЕ (ПАДУА) - КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)
ПАДУА: Драган Травица 1, Морис Торес 17, Ясин Луати 10, Лазар Чирович 9, Алберто Поло 10, Марко Волпато 9 - Сантиаго Данани-либеро (Франческо Котарели, Райли Барнс)
Старши треньор: ВАЛЕРИО БАЛДОВИН
ВЕРОНА: Лука Спирито 4, Стефан Бойер 4, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 11, Мохамадджавад Манавинезхад 7, Себастиан Соле 7, Емануеле Бирарели 1 - Даниеле Де Пандис-либеро (Рикардо Пинели, Аймоне Алети 3, Федерико Марета, Мортеза Шарифи 1, Алберто Магалини, Лудовико Джулиани-либеро)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ.