Левски Лукойл победи като гост Спартак (Плевен) след продължение с 92:85 в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Редовното време завърши 75:75. Възпитаниците на Константин Папазов водеха в резултата през първите три части, а в края на третата четвърт имаха аванс от 11 точки - 55:44. Домакините обаче отговориха със серия от 15:0 и стигнаха до обрат - 59:55. Минута преди края плевенчани имаха аванс от 74:67, но 10 секунди преди сирената с три наказателни удара Патрик Рембърт изравни 75:75 за Левски Лукойл и прати мача в продължение.

В добавените пет минути гостите бяха по-добри, започнаха с 6 безответни точки и нямаха проблеми до края. За победителите Патрик Рембърт завърши с 27 точки и 7 борби, с 20 точки и 13 борби се отличи Божидар Аврамов, а 15 точки вкара Христо Захариев.

За плевенчани Цветослав Острев завърши с 22 точки, а 15 добави Константин Коев.