Селекционерът на мъжкия национален отбор на България по баскетбол Любомир Минчев не спести упреци към възпитаниците си независимо от победата над Босна и Херцеговина в двубой от група „К“ от световните квалификации.
„Всички вие потреперихте, а аз доста повиках. Не започнахме добре в защита в първите 5 минути на мача и последните 5-6 минути на втората част играхме доста слабо и получихме 52 точки на полувремето. Това ни беше единият проблем, а другият бе борбата в защита, където ни взеха много борби и получихме доста точки. Във второто полувреме подобрихме защитата, като вкарах играчи, които вдигнаха агресията и смятам, че успяхме. В голяма част от второто полувреме играхме по-добре в защита. Те доста добре се бяха готвили и имаха предимство в това отношение. Ние сме почти в същия състав и са могли и да гледат и да се подготвят, докато ние не знахме какво ни готвят. Смятам, че като нападение и точки бяхме добре, но това което не ми хареса са грешките. Направихме повече от обикновено и то в момент, в които водехме, а също и в последните 3-4 минути допуснахме елементарни грешки, което можеше да доведе и до обрат“, коментира селекционерът на България пред БНТ.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие