Волейболният национал Мартин Атанасов и неговият Шомон ВБ 52 (Шомон) се класираха за финала на турнира за Купата на Франция. Волейболистите на селекционера на България Силвано Пранди се наложиха над Рен 35 (Рен), с друг национал Красимир Георгиев в състава си, с 3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 25:21) в първия полуфинал от финалната четворка на турнира, игран тази вечер в зала "Гренон" в Тур.

Това ще бъде втори пореден финал за Купата на Франция за Шомон, който миналата година Шомон загуби в мача за златото от Туркоа с 2:3. На финала Атанасов и съотборниците му ще играят срещу победителя от втората полуфинална среща между домакините от Тур и Нарбон, които играят в момента. Финалът ще бъде утре (10 март) от 19,00 часа българско време, а преди това от 16,00 часа Рен ще се бори за бронза от турнира срещу загубилия измежду Тур и Нарбон.

След силното начало в първия гейм за Рен, Шомон пое контрола и го спечели с минималното 25:23. Втората част бе още по-убедителна за момчетата на Професора, които я спечелиха с 25:17 след блок-аут на Жулиен Уинкелмюлер, станал най-полезен за Шомон в мача с общо 21 точки за победата. Последва отпускане в редиците на Шомон, което позволи на Рен да намали изоставането си след 25:19. Четвъртата част пък бе напълно равностойна до 20:20, но в крайна сметка Шомон се поздрави с победат след 25:21 и 3:1.