Волейболният отбор на Монтана се справи отлично при гостуването си във Варна, като победи като гост Черно море с 3:0 (25:12, 27:25, 25:23) в мач от 13-ия кръг на Суперлигата на България, игран тази вечер в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така момчетата на Даниел Пеев записаха 8-а победа в шампионата, като с 5 загуби и 22 точки заемат 6-о място във временното класиране. Черно море пък остана на предпоследното 11-о място в таблицата с едва 2 победи, 11 загуби и 10 точки. В междинния 14-и кръг Монтана е домакин на лидера ЦСКА, докато варненци ще гостуват на Дея спорт (Бургас) в дербито на слабаците.

Гостите от Монтана стартираха много концентрирано и устремно, като поведоха с 4:1, след което увеличиха разликата на 11:5. Домакините от Черно море не се отърсиха от лошото начало и срива, като края на гейма дойде при 25:12 за монтанчани. В следващите две части варненци показаха възможностите и потенциала си, като бяха равностойни съперници на Монтана, а играта бе изключително оспорвана. В решителните моменти, обаче, домакините не издържана на напрежението и отстъпиха. Във втория гейм Черно море водеше с 24:22, но допусна изравняване, а след това монтанчани се наложиха и го спечелиха с 27:25. В третата част отново имаше равенство при 23:23, но пак Монтана устоя и спечели гейма с 25:23, а с това и мача с 3:0.

Над всички за Монтана бе украинският диагонал Виталий Бондар с 18 точки (2 блока и 53% ефективност в атака) за победата. За домакините от Черно море Калоян Балабанов (1 блок, 62% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане) и Симеон Димитров (1 блок, 45% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане) завършиха с 11 и 10 точки.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - МОНТАНА 0:3 (12:25, 25:27, 23:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Азизбек Исмаилов 3, Евгений Тюрин 8, Калоян Балабанов 11, Явор Генов 1, Николай Колев 7, Траян Иванов 4 - Христо Христов-либеро (Борис Димов, Димитър Славов, Симеон Димитров 10)
Старши треньор: ДИМИТЪР ПАНГАРОВ
МОНТАНА: Сергей Андриевский 2, Виталий Бондар 18, Аспарух Аспарухов 11, Мартин Пенев 7, Иван Латунов 9, Стефан Чавдаров 4 - Кристиян Петров-либеро (Денимир Димитров, Борис Наков)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Монтана)