Волейболистите на Монтана постигнаха 13-а победа в Суперлигата на България, след като спечелиха гостуването си на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:22, 25:21) в мач от 20-ия кръг, игран тази вечер пред около 300 зрители.

По този начин монтанчани са на 4-о място във временното класиране с 13 победи, 7 загуби и 38 точки, но преди изиграването на последните срещи от кръга утре. Марек пък е 9-и с 6 победи, 14 загуби и 19 точки. В следващия, предпоследен, 21-и кръг от редовния сезон Монтана е домакин на Дунав (Русе), докато дупничани са гости на слабака Дея спорт (Бургас). Срещите са в петък (8 март) от 18,30 часа.

Играчите на Даниел Пеев бяха убедителни и стабилни във важните моменти на геймовете и не дадоха нито една част на домакините от Марек.

Най-полезни за Монтана станаха Виталий Бондар (1 блок, 3 аса и 56% ефективност в атака) и Тодор Вълчев (1 блок, 4 аса, 65% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане) с по 18 точки за победата. За тима на Марек Светослав Иванов приключи с 15 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - МОНТАНА 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)
МАРЕК: Чоно Пенчев 3, Иван Боб Огном 7, Светослав Иванов 15, Ангел Велков 1, Павел Душков 10, Борислав Апостолов 7 - Георги Кирилов-либеро (Петър Христосков, Ивайло Дамянов)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
МОНТАНА: Сергей Андриевский 4, Виталий Бондар 18, Тодор Вълчев 18, Аспарух Аспарухов 7, Иван Латунов 2, Стефан Чавдаров 6 - Добромир Иванов-либеро (Денимир Димитров, Кристиян Петров-либеро)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.