Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) продължават участието си на европейска сцена във втория по сила клубен турнир – за Купата на ЦЕВ, като днес отпътуваха за Белгия. Родният първенец гостува на Парк-Кай (Менем) в първи мач от 1/16-финалите на турнира. Двубоят е на 28 ноември в град Рьозеларе от 21:30 часа.
Ето какво каза треньорът на Нефтохимик 2010 Найден Найденов за BGvolleyball.com преди отпътуването за Белгия:
„Естествено, че всеки тръгва за победа, това е нашата цел. Очаква ни много сериозен отбор и ще бъде тежко гостуване. Имах възможност да наблюдавам няколко мача на съперника, това е отбор, който играе много добре и е отлично сработен. Има бърза игра, а разпределителят играе много разнообразно.“
„Затова трябва да мислим в играта. Всичко е до нагласа и да има голяма концентрация. А за да имаме успех всеки трябва да поема лидерската палка в отбора. Надявам се да се представим възможно най-добре, ще се борим за победа.“
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 17:00 Първа на промоциите се нареди водата: Ломчани май ще пазаруват с гумени ботуши СНИМКИ
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие