Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) записа лесна 7-а поредна и общо 14-а победа в Суперлигата на България. Воденият от Николай Желязков тим победи категорично съгражданите си от Дея спорт с 3:0 (25:20, 25:17, 25:13) в среща от 20-ия кръг на първенството, играна тази вечер пред около 500 зрители в зала "Младост".

По този начин шампионите остават на 3-о място във временното класиране с 14 победи, 5 загуби и 40 точки, но и мач по-малко. Дея спорт пък продължава да е на предпоследното 11-о място с едва 3 победи, 17 загуби и 9 точки. В следващия, предпоследен, 21-и кръг от Суперлигата Нефтохимик ще гостува на Левски в дербито, докато Дея спорт ще бъде домакин на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Двубоите са съответно в четвъртък (7 март) и петък (8 март) от 18,30 часа.

С оглед на очаквания безпроблемен мач Николай Желязков даде почивка на всичките си титуляри и заложи на играчите, които са играли по-малко до момента. Независимо от това, Нефтохимик спечели повече от убедително за малко повече от час игра.

Най-полезен за Нефтохимик бе Георги Петров с 18 точки (3 блока, 1 ас, 82% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане), а Петър Христов добави още 16 точки (1 ас и 52% ефективност в атака) за победата. За тима на Дея спорт Георги Михалев завърши със скромните 9 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:0 (25:20, 25:17, 25:13)
НЕФТОХИМИК 2010: Любомир Агонцев 2, Петър Христов 16, Георги Петров 18, Денис Карягин 11, Илия Петков 13, Николай Къртев 4 - Мартин Иванов-либеро (Андрей Николов, Теодор Салпаров-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ДЕЯ СПОРТ: Христо Енков, Георги Петров 6, Георги Михалев 9, Александър Митков 8, Кристофър Петров 5, Георги Димитров 3 - Мирослав Братанов-либеро (Стоян Златев 3, Виктор Василев)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА.