Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) запазва надеждите си да завърши на второ място след края на редовния сезон в Суперлигата на България. Възпитаниците на треньора Николай Желязков се наложиха като гости над Черно море (Варна) с 3:1 (25:20, 15:25, 26:24, 25:20) в отложен мач от 17-ия кръг, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така бургазлии продължават да са 3-и във временното класиране с 15 победи, 6 загуби и 44 точки, като имат и шанс да завършат на второ място в крайното подреждане на редовния сезон. За целта Нефтохимик трябва да спечели домакинството си на Пирин (Разлог) с 3:0 или 3:1 в последния 22-и кръг, а вторият в момента ЦСКА да загуби гостуването си на Хебър (Пазарджик) с 0:3 или 1:3. Срещата между шампионите и Пирин е изтеглена и ще се играе в сряда (13 март) от 18,30 часа, докато дербито между "тигрите" и "червените" е в петък (15 март) също от 18,30 часа.

От друга страна Черно море е твърдо на 10-о място в таблицата с 5 победи, 16 загуби и 19 точки. В последния кръг варненци са гости на Добруджа 07 (Добрич). Двубоят също е в петък (15 март) от 18,30 часа.

Шампионите от Нефтохимик успяха да наложат играта си в първия гейм, който без особени трудности взеха след 25:20. Във втората част нещата на полето изглеждаха доста по-различно. Волейболистите на Черно море намериха правилния ритъм и бързо дръпнаха в резултата, като в края преднината им достигна до 11 точки - 20:9. В крайна сметка варненци успяха да изравнят резултата след убедително 25:15. В третия гейм Черно море отново скъсаха нервите на бургазлии. Въпреки, че изоставаха, в края варненци успяха да изравнят при 24:24, но опитът на Нефтохимик си каза думата - 26:24. В четвъртата част гостите от Бургас взеха инициативата от началото и не позволиха изненади до края - 25:20 и 3:1 за Нефтохимик.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (20:25, 25:15, 24:26, 20:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Азизбек Исмаилов, Евгений Тюрин, Симеон Димитров, Димитър Василев, Траян Иванов, Николай Колев - Христо Христов-либеро (Калоян Балабанов, Димитър Славов, Даниел Ал Атрааш)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев, Петър Христов, Георги Петров, Ален Джорджевич, Николай Къртев, Стоян Самунев - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Иванов, Денис Карягин, Николай Учиков)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.