Нидерландия е първият четвъртфиналист на Мондиала в Катар.

Играчите от Ниската  земя  сразиха САЩ с 3:1 в откриващия двубой от фазата на елиминациите. Герой за  “лалетата” бе Дензъл Дъмфрис, който първо асистира на Мемфис Депай (10’) и Дейли Блинд (45’) за идентични голове преди почивката, после вкара в 81-вата, а освен това спаси един сигурен такъв.

Пет минути преди третото попадение американците бяха намалили резултата чрез Хаджи Райт, но футболистът на Интер уби надеждите им и разчисти пътя на своя отбор към следващата фаза.

Да се облечеш като кръстоносец за мач в Катар - лоша идея

Четвъртфиналният мач с участието на Нидерландия ще е в петък от 21:00 часа.  Там съперник на европейците ще бъде Аржентина или Австралия.

У нас резултатът събуди чувството за хумор на запалянковците, които правят и препратка с решението на Холандия да блокира България за Шенген.

"След България Нидерландия спря и САЩ!", заключават родните любители на футбола.