Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха трета поредна и общо 11-а победа в Суперлигата на България, с което си подпечатаха класирането за плейофите. Момчетата на треньора Мирослав Живков обърнаха и надиграха вкъщи Левски с 3:1 (14:25, 26:24, 25:23, 25:22) в последната среща от 20-ия кръг, играна тази вечер в зала "Септември".

По този начин разложани са твърдо на 7-о място във временното класиране с 11 победи, 9 загуби и 36 точки. От друга страна "сините" почти загубиха шансовете си за 3-а позиция преди плейофите, като са 6-и също с 36 точки, но след 13 победи и 7 загуби, с колкото са и 4-ия Добруджа и 5-ия Монтана, но съответно с 42 и 38 точки. В следващия, предпоследен, 21-и кръг от редовния сезон Левски приема шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), докато разложани са отново домакини, но този път на Добруджа. Срещите са съответно в четвъртък (7 март) и петък (8 март) от 18,30 часа.

Възпитаниците на Владимир Николов имаха добри възможности да вземат поне точка, но не се възползваха от тях. Отделно и главният съдия Петър Харизанов изнерви играчите и щаба на "сините" с две изключително спорни решения в четвъртия гейм. Влдо Николов дори извади за малко отбора в знак на възмущение от решенията на рефера. В първия гейм пък фен на Пирин хвърли отскочила в трибуните топка по либерото на Левски Ивайло Лалов. Петър Харизанов показа общо два жълти и един червен картон на волейболисти на Левски.

Най-полезен за Пирин бе капитанът Благовест Катранджиев с 14 точки (3 блока, 1 ас, 59% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) за победата. Резервата Радослав Попов (48% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и Йордан Желязков (2 блока, 1 ас и 42% ефективност в атака) добавиха 12 и 11 точки за успеха. За "сините" Трифон Лапков заби 22 точки (2 блока, 4 аса, 55% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане), а Иван Петров реализира още 18 точки (2 аса, 70% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ 3:1 (14:25, 26:24, 25:23, 25:22)
ПИРИН: Николай Манчев 3, Йордан Желязков 11, Благовест Катранджиев 14, Георги Елчинов 1, Петър Бъчваров 2, Костадин Гаджанов 9 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 1, Денис Нелсън 2, Любомир Телкийски, Радослав Попов 12, Мартин Кръстев 8, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
ЛЕВСКИ: Делчо Раев, Смилен Мляков 8, Трифон Лапков 22, Иван Петров 18, Марк МакГивърн 8, Теодор Богданов 7 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов, Димо Димов, Гордън Люцканов 1, Александър Николов)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Левски)