Гросмайстор Виктория Радева/ СКШ „Марица"/ завоюва третата си републиканска титла за жени по класически шахмат  на държавното първенство,което се проведе  от 21 до 28 т.м. в хотел Милениум София. Пловдивчанка финишира с 6,5 т. / 9/, а втора със същия актив остана Белослава Кръстева / ШК  Шах 21/, която загуби директния си двубой срещу Радева.Трета остана Надя Тончева/ ШК Левски/ с 6т./9/. При мъжете за 7-и път шампионската титла завоюва рекордьора вписан в Книгата на Гинес- Гросмайстор Кирил Георгиев със 6,5 т./9/. Другата представителка на пловдивски клуб-Цвета Василева / ШК Локомотив/ завърши на  14-то място с 2 точки.Първенствата при мъжете и жените бяха подновени след принудителна двегодишна пауза заради пандемията от Ковид 19. В надпреварата участие взеха общо 44 шахматисти- 28 при мъжете и 16 при жените.

Българин е шампион по плуване в ледени води!

Според доста шахматни специалисти първенството при дамите бе най- драматичният  и наситен с изненади шампионат. Водачеството се сменяше след всеки кръг. Всяка от  шахматистките губеше партията в кръга, преди който оглавяваше класирането.

Вики Радева започна доста нервно турнира и след 6-и кръг се намираше на незавидното 7-мо място. Лидерката във временното класиране до 6-и кръг Ива Виденова- Куляшевич изненадващо загуби 3 партии поред. В 7-и кръг водачеството пое Белослава Кръстева, която бе надиграна в директния си двубой от Радева в 8-ия кръг. Преди 9-и кръг изненадващо пък  начело застана Надя Тончева. Тя обаче загуби в последния кръг от Адриана Николова, а Радева спечели  последните си три  партии и зае 1-во място в крайното класиране с 5 победи,3 ремита и 1 загуба. От 4 до 6-то място се класираха съответно Елица Раева/ШК Пристис/, Ива Виденова-Куляшевич и Адриана Николова- и двете състезаващи се за ШК Шах 21.

Така Виктория Радева придоби правото да се състезава за България на предстоящото европейско първенство през месец март в Черна Гора.