Отборът на Раковски (Димитровград) се добра до победа като гост с 3:2 (12:25, 21:25, 25:23, 25:23, 15:11) над Берое (Стара Загора), след като изоставаше с 0:2, в последния мач от последния 14-и кръг на редовния сезон в НВЛ-жени.

Така тимът от Димитровград завърши на 4-о място в крайното класиране с 8 победи, 6 загуби и 23 точки, с колкото приключи и 5-ия ЦСКА, но с по-лошо геймово съотношение. Двата тима ще играят един срещу друг в 1/4-финалните плейофи, като Раковски ще има домакинското предимство. Берое пък остана 3-и с 9 победи, 5 загуби и 28 точки, като на на 1/4-финалите ще спори с 6-ия Славия.

Срещата в Стара Загора започна ударно за домакините от Берое и разгромното 25:12 в първия гейм, но след силни две части те разбиха ритъма си и позволиха на съперника си да спечели третия гейм с минималното 25:23. След това не успяха да се съвземат и се стигна до тайбрек след ново 25:23 за гостенките от Димитровград. В него волейболистките на Раковски натрупаха преднина, но позволиха изравняване при 11:11. Въпреки това, Берое не успя да се възползва и Раковски спечели след 15:11 и 3:2.